Menu Close

Kaip neapsinuodyti dezinfekciniu skysčiu

Kai šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) buvo paskelbta ekstremali padėtis, dauguma gyventoju pradėjo naudoti dezinfekcinius skysčius. Dezinfekcines priemones būtina naudoti taip, kaip nurodyta jų etiketėse ar informaciniuose lapeliuose,  niekada nenaudoti priemonę  ne pagal paskirtį.

Apsinuodijimo simptomai priklauso nuo to, ar dezinfekcinės priemonės per klaidą buvo išgerta, ar prisikvėpuota. Naudojant dezinfekcines priemones, ypač skirtas paviršiams valyti, gali būti dirginami kvėpavimo takai, gleivinės, atsirasti gerklės, akių dirginimas, kosulys, sunkiais atvejais – net dusulys, paūmėti lėtinės kvėpavimo takų, alerginės ligos. Skiriasi ir patys dezinfekciniai skysčiai. Jei ant odos skirti vartoti dezinfektantai gali dirginti, sausinti ir alergizuoti odą, tai paviršių dezinfekciniai skysčiai, priklausomai nuo jų sudėties, gali turėti ir ėsdinančių (korozinių) savybių ir jokiu būdu neturi būti vartojami ant odos. Gurkštelėjus paviršiui dezinfekuoti skirtos priemonės, gali atsirasti gerklės graužimo, dirginimo jausmas, sunkiais atvejais – vystytis net cheminis virškinamojo trakto nudegimas. Rankų dezinfekciniai skysčiai savo sudėtyje paprastai turi didelę etanolio ir izopropilo alkoholio koncentraciją ir yra mažiau pavojingi.

Pirmoji pagalba prisikvėpavus dezinfekcinių priemonių – būtinai išeiti iš užterštos patalpos, pabūti gryname ore. Atsiradus dusuliui, būklei blogėjant, reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą. Išgėrus dezinfekcinio skysčio, ypač skirto paviršiams valyti, visais atvejais rekomenduojama surasti naudoto produkto pakuotę, kur būtų nurodyta tiksli produkto sudėtis. Jei įtariate apsinuodijimą dezinfekcinėmis priemonėmis, reikėtų nedelsiant skambinti į Apsinuodijimų informacijos skyrių (tel. numeriais 8-5 236 20 52 arba 112)

Siekiant išvengti apsinuodijimo atvejų, dezinfekcines priemones būtina laikyti nepasiekiamose ar specialiai joms skirtose vietose. Ypač saugoti nuo vaikų. Jas būtina naudoti tik pagal paskirti ir būtent taip, kaip parašyta etiketėse ar informaciniuose lapeliuose. Jokiu būdu negalima dezinfekcijai skirtų  skysčių perpilti į butelius nuo mineralinio, alaus ar kitokių gėrimų – taip pasielgus rizikuojama juos supainioti ir netyčia gurkštelti.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje  Dalia

Skip to content