Š. m. kovo 25 d. Panevėžio lopšelyje darželyje „Pasaka“ vyko respublikinis lopšelių-darželių „Pasaka“ forumas „Komandinio darbo ypatumai ir galimybės tenkinant vaikų, turinčių raidos sutrikimų, poreikius“. Susitikime dalyvavo 26 atstovės iš 12 Lietuvos miestų: Panevėžio, Šiaulių, Kauno, Palangos, Kretingos, Plungės, Mažeikių, Kėdainių, Vilkaviškio, Varėnos, Trakų raj. Rūdiškiškių, Elektrėnų. Panevėžio lopšelio-darželio „Pasaka“ kolektyvas šiltai ir svetingai priėmė viešnias. Labai džiugino Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorės Audronės Rokienės ir pavaduotojos Reginos Bičkienės atvykimas, nes jos susitikime dalyvavo pirmą kartą ir pasiūlė 2016 m. susitikimą organizuoti savo įstaigoje. Vilkaviškietės visus pakvietė atvykti 2017 m., o kaunietės – 2018 m.
Forumą pradėjo Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistėAušra Gabrėnienė, kuri pasidžiaugė tokia iniciatyva ir Panevėžio lopšelio-darželio „Pasaka“ aktyvumu, forumo dalyvėms palinkėjo darbingos dienos.
Susitikime Panevėžio lopšelio-darželio „Pasaka“ psichologė Diana Kudžmienė, logopedės – specialiosios pedagogės Jolanta Dainienė ir Aldona Krištanavičienė pristatė Panevėžio lopšelio-darželio „Pasaka“ vaizdo medžiagą apie komandinį darbą su vaikais, turinčiais įvairiapusių raidos sutrikimų.
Apie bendradarbiavimą su ugdytinių tėveliais kalbėjo Panevėžio lopšelio-darželio „Pasaka“ ugdytinio Astijaus tėvelis Aras Pralgauskas, kuris vien dėl šios įstaigos teikiamos pagalbos ir paslaugų su šeima atsikėlė gyventi į Panevėžį.
Logopedė Jurga Legienė iš Kauno lopšelio-darželio „Pasaka“ pristatė pranešimą „Kalbos plėtotė per projektines veiklas, atliekant edukacinę misiją“.
Mažeikių lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Zita Siliūnienė ir pedagogė Dovilė Budreckienė pristatė įdomią patirtį dalyvaujant tarptautinėje programoje Stambule, kur gilinosi į vaikų skatinimą žaisti atitraukiant juos nuo kompiuterių ir TV ekranų.
Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Neringa Baršauskienė pristatė svarbiausius ugdymo pokyčius įstaigoje – „Mąstymo mokyklos“ idėją ir jos įdiegimo įstaigoje etapus, judesio korekcijos mokytoja Inga Šimkutė pristatė leidinį ‚Ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinis raštingumas“, pasiūlė kviestis ją ir bendraautorę į šio leidinio pristatymą ir jų organizuojamą seminarą savo įstaigose.
Palangos lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė pristatė ir padovanojo šios įstaigos logopedės Gražinos Šarkauskaitės pagamintą puikią sensorinę priemonę ir jos panaudojimo aprašymą Panevėžio lopšelio-darželio „Pasaka“ logopedėms.
Pedagogės susipažino su vaikų ugdymui skirtomis erdvėmis.
Kolegės domėjosi mokymo priemonių paroda.
Viešnios iš kitų miestų konsultavosi su Panevėžio miesto specialistėmis apie įvairiapusių raidos sutrikimų turinčių vaikų ugdymą.
Forumo metu buvo ne tik mokomasi vieniems iš kitų reflektuojant savo patirtį, dalijamasi diegiamų naujovių idėjomis, iškylančių problemų sprendimo būdais, bet ir prisiminti konkursai ir projektai, kuriuos „PASAKOS“ organizavo 2014 metais:
Kretingos lopšelis-darželis „Pasaka“ organizavo: konkursą „Moliūgėlio kelionė į pasakų šalį“: http://www.silelis.tk/naujienos/isrinktos-sauniausios-moliugelio-kelione-i-pasakos-sali-iliustracijos
Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ išleido ikimokyklinio amžiaus vaikų kurtų pasakų knygelę „SEKU SEKU PASAKĄ“: https://www.facebook.com/ldpasaka/photos/a.764884080210606.1073741828.764446220254392/830047020360978/?type=1&theater
Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ organizavo projektą „Sveiko maisto paslaptys“ skirtą Europos sveikos mitybos dienai: http://www.vilkaviskiopasaka.lt/galerija/?album=1&gallery=35
Išrinktas ir Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigas „Pasaka“ reprezentuojatis logotipas:
Daugiau apie susitikimą:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.563640530444639.1073741860.236066983201997&type=1